Ordu’da sahildeki tek kamu tesisi olan Hazine ve Maliye Bakanlığına ait Efirli’deki kamp alanı için bugün ihale yapıldı. Ankara’da Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda yapılan ihaleyle 7 dönüm arazi 57 milyon liraya satıldı.

Bir süre önce Ordu’nun Perşembe ilçesi sınırları içerisinde bulunan Efirli Mahallesi’ndeki Hazine ve Maliye Bakanlığına ait dinlenme kampı özelleştirme kapsamına alınmıştı. Resmi Gazetede yapılan duyuruda 5 parsel üzerindeki yaklaşık 7 dönüm arazinin ihale ile özelleştirileceği belirtilmişti.

MaliyeKampı

7 Aralık’ta kapalı zarfla teklif verme süresi dolan Maliye Kamp Alanı arazisi için bugün Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda açık artırma usulüyle ihalesi yapıldı. Yapılan ihaleyle 7 dönüm arazi 57 Milyon TL’ye Ordu’nun Gölköy ilçesinden Hamza Günay'ın Gölmak A.Ş., tarafından satın alındığı açıklandı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Ordu ili, Perşembe ilçesi, Efirli Mahallesi, 382 ada 30, 31, 33, 35 ve 36 parsel numaralı, 7.287,89 m² yüzölçümlü taşınmazlar ile üzerinde yer alan yapıların (bir bütün halinde) özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklif 57.000.000. (Elliyedimilyon) Türk Lirası bedelle Gölmak İnşaat Enerji Hizmet İşletmeleri Nakliyat Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından verilmiştir.”

Editör: Kadir TÜKÜÇ