Ordu İl Emniyet Müdürlüğü'nün son bir haftada yaptığı trafik denetimleri sonucunda 973 araç sürücüsüne ceza kesildi.

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 13 Mayıs Pazartesi günü ile 19 Mayıs Pazar tarihleri arasında İlimiz Polis Sorumluluk bölgesinde 54 yaralamalı trafik kazası meydana geldiği ve bu kazalarda 91 vatandaşın yaralandığı belirtildi.

Ordu'da trafik kazalarını azaltmaya yönelik denetimlerde bir haftada 973 araç sürücüsüne ceza kesildi. Bu sürücülere alkollü araç kullanmaktan, modifiyeli araç kullanmaktan, drift ve hatalı şerit değiştirmekten, kırmızı ışık ihlal etmekten, hız sınırlarını aşmaktan, seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan, emniyet kemeri kullanmamaktan ve kask kullanmamaktan ceza uygulandı.

Trafik kazalarını azaltmaya yönelik denetimlerde 42 araç sürücüsüne alkollü olarak araç kullanmaktan, 53 sürücüye modifiyeli araç (kesik yay, abart egzoz) kullanmaktan, 27 araç sürücüsüne drift ve hatalı şerit değiştirmekten, 58 araç sürücüsüne kırmızı ışık ihlal etmekten, 630 araç sürücüsüne hız sınırlarını aşmaktan, 47 araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan, 89 araç sürücüsüne emniyet kemeri kullanmamaktan ve 27 araç sürücüsüne kask kullanmamaktan işlem yapıldı.

Diğer denetimlerle birlikte toplam 15.654 araç kontrol edildi ve 1.825 araç sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu'nun çeşitli maddelerinden işlem yapıldı. 24 araç trafikten men edildi ve 42 sürücünün sürücü belgesi geri alındı.

Editör: Kadir TÜKÜÇ