Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı, Fatih Galender Zengin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı ilimizde gorev yapan kamu çalışanlarının sorunlarına dair açıklamalar yaptı.

Sorunların kangrene dönüşmek üzere olduğunu kaydeden Galender şunları şöyledi:

 “Ülke genelinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda çeşitli meslek guruplarına mensup 30 bine yakın  kamu çalışan görev yapmaktadır.
 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı ilimizde gorev yapan kamu çalışanlarımiz ordu halkına özveri ile hizmet verilmektedir. 

Aile ve Sosyal hizmet çalışanları , hizmetlisinden, şoförüne, öğretmeninden, sosyal çalışmacısına, psikologundan, sosyologuna hayatlarını, 7 gün 24 saat  halkımıza hizmet  için adamislardir.
Sosyal hizmet çalışanlarımız, karşılığı hiçbir şeyle ödenemeyecek derecede kutsal bir vazifeyi ifa etmektedir.
 Sağlık iş kolunda olan Aile ve Sosyal Hizmetler çalışanları sağlık Bakanlığında personele verilen taban Tesvik vb yardimlardan magdur edilmiştir. Taban teşvik ücretleri bu bakanlıkta çalışanlarada verilmelidir.

AZ PERSONEL İLE ÇOK İŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının geniş bir faaliyet alanı bulunmaktadır. Az personel ile çok iş yaparak vatandaşımızın tüm sorunlarına çare olmaya çalışmaktadır. Bünyesinde Sosyal çalışmaci , Psikolog, Çocuk gelişimcisi, Psikolojik danışman ve rehber öğretmeni, Sosyolog, İstatistikçi, Öğretmen, Aile ve tüketici bilimleri bölümü mezunu olan personeli, Sağlık personeli, idari, teknik, mali hizmetleri ve sürekli sözleşmeli kamu İşçisi ekip ruhu ile az personel ile çok iş yapmaktadırlar.

Yatılı kuruluşlarda ve Sosyal Hizmet Merkezlerinde şiddetle mücadele irtibat noktasında İl Müdürlüğünce görevlendirilen ve fiilen bu görevi ifa eden sadece 2 personele yapılan sosyal hizmet tazminatı ödemesinin tüm sosyal hizmet merkezi ve il müdürlüğü çalışanlarını kapsaması gerekmektedir. 

 EVLERE ZİYARETLER

Aile ve Sosyal Hizmetler İl müdürlüğüne bağlı ilçelerde faaliyet gösteren Sosyal Hizmet Merkezlerinde görev yapan personel ekip halinde görev yapmaktadırlar. İlçe sınırları içerisindeki mahallelerdeki, köylerdeki evlere ziyaretler gerçekleştirmektedirler. 

İcap nöbetlerinin kanuna uygun yapılması ve ücretinin ödenmesi gerekmektedir. 

Büyük Şehir belediyesinin sınırları tüm il sınırlarını kapsayacak şekilde düzenleme yapılınca ev ziyaretleri nedeniyle çalışanlara ödenen seyyar görev tazminatlarının ödenmesi sonlandırılmıştır.  Ev ziyaretleri yapan personellere seyyar görev tazminatı ödemesi tekrar yapılması için gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.

 Personel yoğun ve yıpratıcı bir iş yükü altında çalışması nedeniyle fiili hizmet tazminatı  ödenmesi (yıpranma payı)  için gerekli düzenleme yapılmalı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı faaliyet gösteren kurumlarda görev yapan çalışanların sorunları bir an önce çözülmelidir. 

KANGRENE DÖNÜŞMEK ÜZERE

Aile Sosyal Hizmetlerinde görev yapan kamu çalışanlarının sorunlarını Malum Sen ( Sarı Sendika) Toplu Sözleşme Masasına taşımadığından kurumda görev yapan çalışanlarının sorunları kangrene dönüşmek üzeredir. Çalışanlar bir an önce işe yaramaz çalışanın sorunlarına duyarsız sendikadan istifa ederek Türk Sağlık-Sen sendikamiza uye olmaya davet ediyoruz. 
Sendika olarak Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığında görev yapan çalışanların yanındayız. ” 

#ordu #orduhaber
 

Editör: Editör Editör