Ordu’da sağlık çalışanlarının merakla beklediği maaş promosyon konusunda anlaşmaya varıldı. 29 bin TL olan maaş promosyonunun 25 bin 200 TL’lik kısmının Aralık ayının sonuna kadar ödeneceği açıklandı.

Ordu Sağlık İl Müdürlüğü ve Ziraat Bankası Ordu Şubesi, sağlık çalışanlarına ödenecek 29 bin TL maaş promosyonu konusunda protokol imzaladı. Düzenlenen imza töreninin ardından İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün açıklama yaptı.

İl Müdürü Tüzün, “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın özel ilgisiyle Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ile çerçevesi belirlenen maaş promosyon ödemesi anlaşması uyarınca ilimizde görevli tüm sağlık personeline maaş miktarına bakılmaksızın 29 bin TL promosyon ödemesi yapılacaktır.”

Ödemenin detaylarıyla ilgili de bilgi veren Tüzün, “Bu ödemelerin 27 bin TL’si peşin olmak üzere 25 bin 200 TL nakit, 1800 TL kredi kartına para puan olmak üzere, 2 bin TL'si ise 6 aylık dönemlerde 2 taksit halinde para puan olarak yapılması konusunda T.C Ziraat Bankası Ordu şubesi ile 3 yıl sürecek anlaşmaya varılmıştır.

Devam eden promosyon anlaşması nedeniyle ceza ödenmeyeceğini söyleyen op. Dr. Tüzün, “Ödemenin 25 bin 200 TL'lik peşin kısmı Aralık ayının sonuna kadar hesaplara yatacak, 1.800'lik para puan ise 15 Ocak 2023'te kartlara tanımlanacaktır. 2025 tarihinden sona erecekken iptal edilerek yenilerini bağış ödeme Protokolü nedeniyle personelle herhangi bir cezai işlem uygulanmayacaktır.”

Editör: Kadir TÜKÜÇ