Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in vizyonu rekorları beraberinde getirdi. Kendi tesislerini kuran büyükşehir belediyesi ulaşım alanında Ordu tarihinde görülmemiş rekora imza attı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in vizyoner yaklaşımıyla Ordu’ya kazandırılan asfalt plent tesisi ve beton santralleri ile yol yatırımlarına hız katarak kentte tüm zamanların en büyük ulaşım rekoru kırıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi kendi tesislerini kurmasıyla daha fazla maliyet ve zaman kaybının önüne geçti. 27 bin 500 km kırsal yol ağına sahip Ordu’nun kronikleşen sorunlarını çözüme kavuşturmak amacı ile Başkan Güler’in liderliğinde kurulan asfalt plent ve beton santralleri tesisi ile şehrin ulaşımı yeniden şekillendirildi. Altınordu, Gölköy ve Ünye’de bulunan tesisler ile 5 yılda 2 bin 120 km asfalt ve beton yol çalışması gerçekleştirildi.

2 KAT ÜRETİMLE HEM ZAMANDAN HEM EKONOMİDEN TASARRUF

İlçe merkezlerinin yanı sıra en ücra yerleşim birimlerine asfalt ve beton asfalt hizmeti götürmek için seferberlik başlatan Büyükşehir Belediyesi, asfalt ve betonu özel firmalardan almış olması durumunda daha fazla maliyet oluşacaktı. Bunun önüne geçen Ordu Büyükşehir Belediyesi, kendi kurduğu tesislerle daha hızlı, daha fazla üretim gerçekleştirme ve laboratuvarda test edilmiş uygun karışımı üretme özelliğiyle hem zamandan hem de ekonomiden tasarruf sağladı.

KENDİ TESİSLERİ İLE YOL YATIRIMLARI HIZLANDI

Zorlu coğrafyada yapılan yol yatırımları için hizmet veren tesislerle kendi asfalt ve betonunu üreten Ordu Büyükşehir Belediyesi 19 ilçeyi şantiyeye çevirerek yol çalışmalarını daha da hızlı gerçekleştirme imkanı buldu. Türkiye’nin en fazla kırsal yol ağına sahip olan Ordu’da 5 yıl içerisinde görülmemiş rekor kırılarak 2 bin 120 km yol vatandaşların hizmetine sunuldu.

Editör: Editör Editör