Türk Eğitim Sen Ordu Şubesi (TES), Öğretmenlik Meslek Kanunu değişiklikleri taleplerini içeren mektupların TBMM’de bulunan Ordu milletvekillerine gönderilmesi konusunda şubelerin ve il temsilciliklerinin yapacağı çalışma yönergesini mektup yoluyla milletvekillerine gönderdiler.

Türk Eğitim Sen Ordu Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri Yenimahalle Şubesi önünde basın mensuplarıyla bir araya gelerek yönerge hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

10 maddeden oluşan yönerge hakkında basın açıklamasında bulunan TES Ordu İl Sekreteri Şenol Özmen, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Sorumluluk alanında Milli Eğitim Bakanlığı olan Şubelerimiz ile İl Temsilciliklerimizce 17.05.2024 Cuma günü, yeni yapılacak yasal düzenlemede yer almasını istediğimiz talep ve beklentilerimizin ifade edildiği şubemizin/temsilciliğimizin antetli kağıdına yazılmış ve ilde görev yapan öğretmenler adına Şube Başkanımız/İl Temsilcimiz tarafından imzalanmış mektuplar ilin TBMM’deki temsilcileri olan milletvekillerine PTT aracılığı ile iadeli taahhütlü olarak göndermiş bulunmaktayız.

Faaliyetimizin kamuoyuna daha iyi duyurulması ve etkisinin arttırılması için, 16.05.2024 Perşembe günü saat 21:00’da X Platformunda (Twitter) Genel Başkanımız Talip Geylan’ın ilk paylaşımındaki etiketle başlatacağı bir sosyal medya çalışması yapılacaktır.

Faaliyetimizi, Şubelerimizce/İl Temsilciliklerimizce 17.05.2024 Cuma günü saat 17:00’a kadar tamamlamış olup. Gönderilecek mektup (Ek-1) PTT önünde okunarak medya ve kamuoyu bilgilendirilmiştir.

Birden fazla şubemizin bulunduğu illerde şubelerimiz ortak mektup göndermektedir.

Şubelerimiz/İl Temsilciliklerimiz mektupları kendi yetki alanlarındaki merkezi konumdaki tıpkı bugün bizim yaptığımız gibi en uygun PTT’sinde faaliyeti ile birlikte gerçekleştireceklerdir.

Mektuplar Şube Başkanlarımız/İl Temsilcilerimiz tarafından Şube/Temsilcilik adına imzalanmıştır.

Birden fazla şubemizin olduğu illerden gönderilecek mektuplar ildeki tüm şube başkanlarımız tarafından imza altına alınmıştır.

Uygulama birliği sağlamak için mektup gönderiminde diplomat zarf olarak kullanmaktayız.

Milletvekili isim ve TBMM’deki adresleri yapışkanlı etikete bilgisayar çıktısı olarak alınarak zarf üzerine yapıştırılmıştır.

Şubelerimiz/İl Temsilciliklerimiz yaptıkları çalışmayla ilgili video ve fotoğrafları 17.05.2024 Cuma günü programın bitiminde en geç saat 20:00’a kadar [email protected] adresine göndereceklerdir.”

#orduhaber

Editör: Kadir TÜKÜÇ