Ordu’nun 19 ilçesinde yatırımlarına hız kesmeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Söğütlü Sokakta içme suyu ve kanalizasyon çalışması başlattı. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile başlayan çalışma ile mahalle sakinlerinin yıllardır beklediği yatırım tamamlanmış olacak.

Büyükşehir Belediyesi il genelinde yaptığı altyapı yatırımları ile vatandaşlara sunduğu hizmet kalitesini her geçen gün yukarı taşıyor. 19 ilçedeki tüm mahallelerde kullanım ömrünü doldurmuş içme suyu hatlarını yenileme çalışması başlatan OSKİ, kullanım ömrünü tamamlamış mahallelerde içme suyu hattı ve kanalizasyon çalışmalarına devam ediyor.

FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ SÖĞÜTLÜ SOKAKTA ÇALIŞMA BAŞLADI

Kullanım ömrünü tamamladığı için sık sık arıza vererek su kesintilerine neden olan içme suyu hattında yenileme çalışmalarını sürdüren ekipler, Ünye ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Söğütlü Sokakta içme suyu ve kanalizasyon çalışması başlattı. Toplam 2 bin 705 metre içme suyu ve 2 bin 110 metre kanalizasyon hattı çalışmasına başlayan ekipler, şuana kadar 200 metre içme suyu ile 150 metre kanalizasyon çalışmasını tamamladı.

KULLANIM ÖMRÜNÜ TAMAMLAYAN ALT YAPI SİL BAŞTAN YENİLENİYOR

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile başlayan çalışma ile kullanım ömrünü tamamlamış olan alt yapı sil baştan yenilecek. Geçtiğimiz gün başlayan çalışma ile yetersiz kalan ve ihtiyaçlara cevap veremeyen hatlar modern sistem ile sil baştan yenilenecek.

FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ’NDEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Yapılan yatırımlardan memnuniyetlerini dile getiren Ünye ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Söğütlü mahalle sakinleri “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in bizlere söz verdiği çalışma OSKİ ekipleri tarafından başladı. Yıllardır sorun olan altyapı şimdi sil baştan yenilenecek. Altyapının yetersiz olmasından dolayı altyapıdan kaynaklı sorunlar ortadan orta dan kalkacak. Bizlere olan desteğinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekiplere teşekkür ederiz.” Diye konuştular.

#orduhaber