Dünyanın en büyük şirketlerinin marka değerleri oldukça yüksektir.

HEDEFİ BÜYÜK TUTMAK
Dünyanın en büyük şirketlerinin marka değerleri oldukça yüksektir.“ Apple ““Samsung“ gibi markalar en önde yer alıyor. Dünyada ilk 500 dev şirketten oluşan listede, Türkiye’den hiçbir Marc’a yer almadı. Bilgi kadar hayal de önemlidir. Bir yerden başlamak, iddia ortaya koymak gereklidir. Çinli Lao- Tzu’nun dediği gibi; “koca bir ağaç, küçük bir sürüngenden gelişir. Yüksek katlı bir kulenin yapımına bir toprak Çukuru ile başlanır. Binlerce kilometrelik bir yolculuk, tek bir adımla başlar.“ Hiçbir millet, geçmişini kötüleyerek, geleceğini kuramaz. Bizim hedefimiz politik felsefemiz; yurtta zenginlik, dünyada saygınlık temeline oturmalıdır. Tüm insani gelişmişlik raporlarında, en önde ülkeler arasında yer almayı onun meselesi yapmalıyız. Tablet, bilgisayar, telefon alımı ve kullanımı bir yere kadar önemlidir. Ama daha önemlisi onların10’ların üretimini yapmak, ona göre eğitim sistemimizin niteliğini kurabilmektir. Türkiye’nin stratejik akla ihtiyacı vardır. en ileri teknoloji ve inovasyona ( genelde ekonomide yenileşim) önem vermeliyiz. Katma değeri yüksek markalara sahip olmalıyız. Hiçbir zaman unutmayalım ki başkalarının gücü, asla teslimiyeti haklı kılmaz. Biz büyük devlet olmak zorundayız. 
HEDEFLERİMİZ
TÜRKONFED başkanı Orhan Turan diyor ki; “ülkemizin sürdürülebilir kalkınması ve rekabetçiliği için üç önemli tuzaktan, yani orta gelir, orta demokrasi ve orta eğitim tuzaklarından kurtulması gerekiyor.” 
SÖZÜN ÖZÜ
Hazreti Ali diyor ki;““ hazreti Ali diyor ki; “ilim maldan hayırlıdır. İlim seni koruduğu halde sen malı korursun. İlim hakim, mal mahkumdur. Mal sahiplerinin hepsi öldü gitti; ama ilim sahiplerinin eserlere elden ele dolaşıyor. Her kap içine bir şey kondukça daralır, bilgi kabı dolduruldukça genişler. ahmak kişinin kalbi ağzındadır, bilgin kişinin lisanı kalbindedir. İnsanın sözü aklının ölçüsüdür. Servetin en büyüğü akıldır. İlim alçakta kalan kalanları yükseltirken; cahillik, yüksektekileri alçaltır. sanatın hayırlısı edeptir, çünkü edep aklın suretidir. En iyi sermaye ibadettir, en iyi rehber Salih amel’dir. Doğruluk keskin bir kılıçtır, eğri olanı keser, çünkü eğrinin gölgesi de eğridir. Huşu olmayan namazda hayır yoktur. Cömertlik olmayan zenginlikte hayır yoktur. Boş sözlerle vakit geçiren oruçta hayır yoktur. Tefekküre götürmeyen Kur’an gözün görsün, ne fayda. 
YUNUS EMRE
“Olsun be aldırma yaradan yardır 
Sanmak ki zalimin ettiği kardır 
Mazlumun ahı indirir Şahı 
Her şeyin bir vakti vardır.“