Son zamanlarda akıl mantık dışı nedenlerle sudan bahanelerle gittikçe artan toplumsal cinnet olayları hepimizi tedirgin ediyor geleceğimiz için endişemizi artırıyor.

Son zamanlarda akıl mantık dışı nedenlerle sudan bahanelerle gittikçe artan toplumsal cinnet olayları hepimizi tedirgin ediyor geleceğimiz için endişemizi artırıyor.

Öyle inanılmaz olaylara tanıklık ediyoruz ki birey ve toplum sağlığının bozulmuş olduğu anlaşılıyor.

Toplumun yozlaşması değerlerinin kaybolması aile yapımızın sarsılması en öncelikli sorun olarak gündeme gelmektedir.

Toplumsal bozulma kuşakları etkiler çözümü zorlaşır zaman alır. Allah korusun huzur güven kalmaz.

Siyasileri aydınları kurumları acilen duruma müdahale etmeye önlemler almaya çağırıyor geç kalmaması gerektiğini hatırlatıyoruz.

Şurası bir gerçek ki yaşadığımız küresel çağda insanlık televizyon yayınları cep telefonları bilgisayar internet yayınları yanında uyuşturucu keyif verici maddelerle şaşılacak biçimde değişmiş sarsılmıştır.

Özellikle medyamıza yer ayırmak istiyorum medya bu konuda çok olumlu katkılar sunacak yerde aksine sorunu daha da ağırlaştırıyor. Yozlaşmaya katkı sağlıyor.

Televizyon kanalları arasındaki rekabet daha çok para kazanma hırsı izlenme programlarında önde olma reklam görevlerini artırma gibi faktörlerle yayın programlarını belirlemektedir.

Türkiye dünyada en çok televizyon yayınları izlenen ülkelerden biridir.Benim kanallarda şahsıma şu an yemek programları dedikodu ve mideye dayalı programlardır. Gelin kaynana muhabbetleri değişik içerikteki yarışmaların topluma hiçbir önemli katkısı yoktur. Bu yayınların geniş kesimde ilgiyle izlediği bir gerçektir.

Toplum saatlerce ekran karşısında kalmaktadır. yayınlar uyuşturucu gibi bağımlılık yapmaktadır.

Serap peköz didem arslan yılmaz esra erol müge anlı gibi sunucuların programları aile yapımıza toplum değerlerimize hassasiyetlerimize uymamaktadır. Ayrıca toplumdaki çürümeyi yozlaşmayı hızlandırmaktadır.

Bu programlar topluma bilinç fayda sağlamamaktadır. Aksine toplum bilinçli biçimde uyutulmakta toplumsal sorun ve gerçeklerden uzak tutulmaktadır.

Özellikle toplumda alt katman insanlarımızın cehaleti kültürsüzlüğü ahlaksızlığından kaynaklanan olaylar tipler haftalarca ekrana taşınmaktadır. Tolum ahlaksız itici cahil insanlarla haftalarca muhatap edilmektedir. Kamera arkası düzeneklerle toplum salak yerine konmaktadır. Programlar bilerek anlaşarak günlerce uzamaktadır. İnsanlarımız bunları seyrede seyrede yanlış genellemelerle giderek piskolojik çöküntüye uğramaktadır.

Değerlerimiz hassasiyetlerimiz olumsuz etkilenmektedir. Milletimizin duyarlı insanları bu yayınlardan rahatsızdır. Tüm yetkili ve sorumluları geleceğimiz için göreve çağırıyorum. RÜTÜK denilen kurum olup biteni seyretmesi ne kadar üzücüdür. Bu kurumun bu konuda kendilerine yapılan eleştirileri  hak etmediğimiz şekilde töhmet altında kalıyoruz oysa programları uzmanlarımız inceliyor  şeklinde açıklama da bulunması da üzücü ve şaşırtıcıdır.

Söz konusu programlar yerine topluma faydalı katkılar sağlayan programlar üreten kişiler tanıtılsa ne kadar güzel olurdu. Çok sayıda olumlu işler yapan güzel insanlarımız ve etkinlikleri ekrana gelmiyor. Sözün kısası dijital teknoloji küresel çağın felsefesi kültürü ve medyamız herşeyi yıkıp geçiyor. Değerlerimize yabancılığımız ilgisizlik dengesizlik ekonomik sorunlar inançsızlık  insanlarımızdaki bütün sınırları yıkıyor.

Aile yapımızın yozlaşmasına insani değerlerimizin çürümesine izin veriyor.

                Bir an önce bize yakışan hayta tarzına değerlerimize dönelim.