Son yıllarda savunma sanayi epey mesafe aldı.

Son yıllarda savunma sanayi epey mesafe aldı. Yurt dışında, Türkiye hakkında yazılanları okuduğum zaman, gerçek daha iyi anlaşılıyor. Gelişme en çok havacılık ve uzay sanayinde gerçekleşti. Türkiye, bilgiye dayalı üretimin egemen olduğu  4.0 sanayi üretim aşamasına hızla geçiyor. Bu aşamaya geçişte, savunma sanayi öncülük yapıyor.
Dünyada 4.0 sanayi devrimine geçebilen 5 ülke var. Türkiye, bunların arasına katılmayı başardı. Bu başarının gerisinde SELÇUK BAYRAKTAR bulunuyor. Selçuk Bayraktarın ailesine ait BAYRAKTAR Şirketi, yurt dışına siha ve iha ihraç ediyor. 2022 yılında ihracat yoluyla elde ettiği gelirin bir milyar doları aştığı açıklandı. Gelecek yıl, ihracat gelirinin daha da artacağı bekleniyor.
Selçuk Bayraktar, Sn. Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan'ın damadı. Bu nedenle, Selçuk Bayraktar, muhalefetin gündeminden düşmüyor.  Gerçekleştirdiği mucizeler göz ardı ediliyor. 
-Bayraktar Şirketinin ürettiği  TB2 ler,  havadan teröristi saptıyor. Lazer güdümlü füzeler ile elimine ediyor. Hata yok. 12 den vuruyor. Ülkemizde  terörizmin kökünü kurutu. 
-Teröristleri elimine temek amacıyla  geliştirilen TB 2 ler,   Karabağ Savaşında kullanıldı. O kadar başarılı oldu ki, dünya şaşırdı.Yeni bir teknolojinin savaş sahnesinde kullanılması ile ezberleri bozdu. Türklere, Karabağ Savaşını kazandırdı.  Aliyev, Selçuk Bayraktara başarı madalyası takıyor.
-Sn. Selçuk Bayraktarın ürettiği TB 2 ler, Kiev'de, Rus Ordusunu durdurmuş, Ukraynalılar Bayraktar adına şiir yazıyor. Şarkı besteliyor. 
-Türk sihaları, Libya'da, Fransız Ordusu destekli korsan general  Hafterin  askerlerini  kovalıyor.  Libya meşru Hükümetini ayakta tutuyor. 
-Suriye ve Irak'ın Kuzeyinde teröristleri havadan saptıyor ve etkisiz hale getiriyor. O kadar başarılı ki, 27 ülke Selçuk Bayraktar'ın şirketinden Siha satın alıyor. Bunların içerisinde İtalya  da var. 
Selçuk Bayraktar, Kızıl Elma adında yeni bir uçağın denemelerini yapıyor. Jet uçağı olan bu araç, havada insansız uçacak ve görev yapacak. Geçen hafta teker kesme tabir edilen, ilk uçuş denemesini yaptı. 2023 yılında seri üretime geçeceği bekleniyor.
Türkiye, Sn Selçuk Bayraktarı, her koşulda desteklemeli. Gözü gibi korumalı dır. Bu bir milli görev dir.  Zira, düşman Türkiyenin  gelişmesinden son derece rahatsız. Rahatsızlığını saklamıyor.